Твір на тему: «Без знання минулого немає майбутнього»

Твір на тему: «Без знання минулого немає майбутнього»

 

Прочитайте текст.

Нині настала ера інформаційних технологій. Час минає швидко. Ставлення до минувшини в нашої молоді різне. У кіноповісті Олек­сандра Довженка «Україна в огні» німецький полковник Ернст фон Крауз дивується з того, що українці не вивчають своєї історії. А чи треба це робити, коли ми йдемо в майбутнє?

Викладіть Ваш погляд на цю проблему.

 

ОРІЄНТОВНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ НАПИСАННЯ ВИСЛОВЛЕННЯ

 

Кількість слів: 284
Курсивом виділено аргументи (докази)
 
Якщо не знати минулого,
неможливо зрозуміти істинний сенс
сучасного й мету майбутнього.
 
Олександр Довженко
 

Минулого не зміниш і не повернеш. Але чи можна сказати, що воно зникає безслідно й що людям немає до нього дороги? Безпе­речно, ні. Минуле живе поряд із нами. І воно безцінне. На мою думку, його необхідно пам’ятати саме заради майбутнього.

По-перше, історія, яка б вона не була, визначна чи дуже при­кра, — це найцінніша книга людини, з неї можна постійно черпати мудрість, необхідну для побудови гідного прийдешнього.

Переконливим прикладом є історичний роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада». Письменник змальовує давні події — пері­од Руїни, обрання гетьмана 1663 року. Позитивні герої, серед яких Яким Сомко, Кирило Тур, полковник Шрам, прагнули об’єднати розколену країну. їм протистоять ті, що, як Іван Брюховецький, дбали насамперед про власні інтереси й були готові на все задля отримання влади. Цей трагічний період історії Пан­телеймон Куліш обирає, щоб показати, що роздрібненість і між­усобиці знищують державу зсередини й державотворцям понад усе потрібна єдність.

По-друге, міцним підмурівком для побудови майбутнього є знан­ня ментальності народу, його традицій, історії, споконвічних прагнень.

За прикладами далеко не треба ходити. їх сила-силенна. Але чи не найпереконливішим з них є багатостраждальна історія україн­ської державності. Чимало чужинців-загарбників віддавна нама­галися знищити будь-який прояв національної свідомості. Та ідея державності жила серед справжніх патріотів. Упродовж сто­літь вона не раз виявляла себе по-різному: і в мудрості князя Ярослава, і в конституції Пилипа Орлика, і в Акті Злуки, і в мрі­ях тих, кого, як В’ячеслава Чорновола та Василя Стуса, засилали в табори. Такі вияви народного духу разом з іншими чинниками створили підґрунтя для побудови незалежної України.

Отже, якщо ти хочеш мати яскраве майбутнє, то необхідно не за­бувати свого минулого, пізнавати традиції роду й ментальність на­роду та, засвоївши уроки історії, утілювати здобутий досвід у життя.

Корисні матеріали: