Твір на тему: «Чи потрібно дослухатися до порад дорослих?»

Твір на тему: «Чи потрібно дослухатися до порад дорослих?»

 

Прочитайте текст.

Напевно, кожній молодій людині знайомі батьківські слова: ось кат ми були молодими, то так не чинили... Часто-густо молодь не і приймає деяких батьківських порад і, між іншим, потім шкодує про це. Щоправда, не завжди. Чи потрібно дослухатися до по­рад дорослих?

Викладіть Ваш погляд на цю проблему.

 

 

ОРІЄНТОВНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ НАПИСАННЯ ВИСЛОВЛЕННЯ

 

Варіант 1
Кількість слів: 194
Курсивом виділено аргументи (докази)
 
На мою думку, діти повинні щоразу прислухатися до порад батьків, які мають значно більше знань і досвіду, ніж їхні чада.

По-перше, навіть молодші школярі вважають себе настільки ж розумними, як і батьки, тому й нехтують поради старших, що призводить часом до небажаних наслідків. Одним із прикладів може бути випадок у звичайній київській сім’ї. Мати не раз нака­зувала дітям не чіпати аптечки без потреби. Але якось, коли до­рослих не було вдома, Оленка зі старшим братом-третьокласником вирішили скуштувати з кількох упаковок по одненькій різнобарвній пігулці в солодкій оболонці... й отруїлися.

По-друге, батьки намагаються застерегти дітей від небезпеки, на яку часто наражається молодь, тому й забороняють їм певні речі. Це обурює підлітків, які гостро потребують самостійності, але, здобувши гіркий досвід, вони розуміють, що дорослі мали рацію. Яскравим прикладом є ситуація з молодіжного серіалу «Дрейк і Джош» американського режисера Дена Снайдера. Дрейк, незважаючи на материну заборону, піддавшись умовлян­ням друзів, утік з дому й був затриманий поліцією. Тільки тоді він усвідомив свою помилку.

Отже, скільки б не було вам років, батьки завжди залишаться старшими й досвідченішими. Тож варто прислухатися до їхніх порад чи принаймні не робити навпаки, якщо вимоги дорослих здаються не дуже слушними або надмірними чи несуттєвими.

Корисні матеріали: