Твір на тему: «Чи є місце заздрощам у товариських стосунках?»

 

Прочитайте текст.

Одні кажуть, що друзі перевіряються в біді. Інші наполягають на тому, що справжній друг той, хто може порадіти за твої успі­хи. Чи є місце заздрощам у товариських стосунках?

Викладіть Ваш погляд на цю проблему.

 

 

ОРІЄНТОВНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ НАПИСАННЯ ВИСЛОВЛЕННЯ

 

Кількість слів: 256
Курсивом виділено аргументи (докази)

 

Я вважаю, що в справжній дружбі немає місця заздрощам. Щи­ро радіти перемогам друга, пишатися його успіхами, намагатися перейняти те найкраще, чим захоплюєшся в ньому, є цілком при­родним для близьких людей, а заздрість здатна все це зруйнувати.

На користь цієї думки є чимало доказів. У взаємній підтримці, спільних інтересах, творчій співпраці, що є підґрунтям дружби, розквітають найкращі людські якості: довіра, чесність, здат­ність до співпереживання, співчуття, відповідальність. Щоб під­твердити цей аргумент, наведу приклад із життя. Максим Риль­ський і Остап Вишня, які були вірними друзями, підтримували й виручали один одного в біді, обмінювалися творчими планами, захоплювалися досягненнями один одного, проводили разом дозвілля (обидва любили рибалити й полювати). Скільки нат­хнення, позитивних емоцій кожному дали їхні взаємини, і навряд чи можна побачити в них хоч краплю заздрощів.

Заздрощі — руйнівна сила, яка може призвести до фатальних наслідків. Вони спочатку виникають у душі однієї людини, зать­марюють їі хороші якості й спонукають до непорядних учинків.

Чимало прикладів негативного впливу заздрощів на людину та її оточення знаходимо в зарубіжній літературі. Один із них яск­раво описаний у трагедії Олександра Пушкіна «Моцарт і Сальєрі». Сальєрі, музикант, який упевнений, що саме він є генієм, смертельно заздрить простодушному, обдарованому й благород­ному Моцартові, який відданий музиці й не прагне слави. Уреш­ті-решт, Сальєрі отруює Моцарта, із жахом розуміючи при цьо­му, що цей злочин є вироком і для нього: злочинець і геній — речі несумісні. Отже, насправді заздрощам немає місця в дружбі, яка є почут­тям світлим, що ґрунтується на взаємній прихильності людей і на­дихає їх. Стосунки ж між людьми, що побудовані на заздрощах, — це породження злих сил, вони нічим хорошим не закінчаться.

 

Корисні матеріали: